niedziela, 14 lipca, 2024

Styczniowe koncerty w Gminie Kolbudy

foto/polnocnatv

W niedzielę 16 stycznia o godzinie 18:00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbędzie się Koncert Noworoczny z udziałem pianistki Marty Żak oraz wokalistki Anity Kostyńskiej. Wstęp bezpłatny, wyłącznie na zaproszenia (liczba miejsc ograniczona – limit wynika z obowiązujących obostrzeń). Wejściówki do odbioru od wtorku 11 stycznia w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Kolbudy (w godzinach pracy urzędu).

Obie artystki są absolwentkami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.  Marta Żak, od urodzenia związana z Kolbudami, występowała na naszej scenie niejednokrotnie. Mieszkańcy mogli podziwiać jej talent podczas występów z różnymi formacjami muzycznymi, m.in. Volcano Trio. Artystka, mimo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród, a jej grafik wypełniają liczne koncerty i wydarzenia muzyczne organizowane na scenach całego kraju. Występuje z muzykami, którzy od lat cieszą się uznaniem nawet najbardziej wybrednych słuchaczy. Zaangażowana w szereg projektów zawsze znajduje czas, aby zaprezentować się naszej publiczności, zapraszając do wspólnego muzykowania wielu ciekawych, młodych artystów.

Anita Kostyńska w 2014 roku wygrała casting na rolę młodej Edith Piaf w spektaklu „Trzy razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Spektakl był na afiszu do 2017r. W 2018 r. zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina. Również w 2018 r. brała udział w akademickiej realizacji musicalu Godspell w reżyserii Miłosza Gałaja w ramach Jubileuszowego Spektaklu Musicalowego na Akademii Muzycznej w Gdańsku (zespół wokalny – off). W 2019r. zagrała postać Anny Małeckiej w musicalu Przebudzenie w reżyserii Marka Puchowskiego, organizowanym przez fundację Na cały Głos. W 2021 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie wznowiony został  spektakl „Trzy razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia, w którym ponownie zagrała rolę młodej Piaf. Aktualnie bierze udział w serii koncertów Musicalowa podróż, które mają na celu szerzenie gatunku musicalu na terenie całej Polski.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne uczestnicy koncertu będą zobowiązani do wypełnienia oświadczeń COVID-19, które w dniu koncertu należy okazać wraz z zaproszeniem formularz do pobrania na stronie Urzędu Gminy Kolbudy.

Nie jest to jednak jedyny koncert, jaki przed nami. Kolejne weekendy stycznia staną pod znakiem równie ciekawych wydarzeń. Wkrótce koncert na Dzień Babci i Dziadka a ostatni weekend stycznia to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zobacz również: