sobota, 30 września, 2023

31 Zlot MB/8 Club Poland

W dniach 16-19 września odbędzie się 31 Zlot MB/8 Club Poland – stowarzyszenia zrzeszającego właścicieli i użytkowników mercedesów W114/115 jak również innych klasyków tej marki. Tym razem właściciele zabytkowych aut spod znaku trójramiennej gwiazdy spotkają się na Kaszubach. Spodziewamy się około 30 pojazdów i 100 uczestników Zlotu.

Uczestnicy 31 Zlotu MB/8 Club Poland przyjadą do bazy Zlotu w czwartek 16 września. W piątek 17 września pojazdy wyruszą w około 130-kilometrowy rajd turystyczny, którego trasa będzie wiodła urokliwymi zakątkami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W planach jest również zwiedzanie Dworku Wybickich w Sikorzynie oraz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W sobotę 18 września załogi wyruszą w kierunku Jeziora Wdzydze, gdzie zwiedzać będą Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich.

Zakończenie Zlotu planowane jest w Kościerzynie na niedzielę 19 września, gdzie w okolicach Pomnika Józefa Wybickiego odbędzie się Konkurs Elegancji – prezentacja aut i załóg.

Zlot został objęty honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Pomorskiego i Burmistrza Miasta Kościerzyna.

Więcej informacji na temat programu imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.w114-115.org.pl

Zobacz również: