poniedziałek, 15 lipca, 2024

Alfa Romeo Tonale już w Trójmieście

W Trójmiejskich salonach zagościło już najnowsze dziecko Alfy Romeo, czyli Tonale. To ważny model dla marki, który dzięki cenie już od 157 tysięcy złotych, może zawojować rynek małych SUVów. My wybraliśmy się do AutoPlus Gdańsk by ją obejrzeć.

Włoski SUV wyglądem nawiązuje do języka stylistycznego marki, przód bardzo mocno przypomina mi Berę, a całe auto jest po prostu śliczne. Cóż – Bella! W środku zastosowano materiały premium bardzo wysokiej jakości, a wnętrze jest spójne i czytelne. Auto ma dużo miejsca, również na tylnej kanapie, a do tego pojemny bagażnik.

Najwięcej kontrowersji wśród purystów budzi napęd. Auto ma silnik 1,5MHEV, czyli miękką hybrydę występującą w dwóch wersjach mocy 130 i 160KM. Auto zawsze ma 7 biegową skrzynię automatyczną. W przyszłości dostępna będzie wersja hybrydowa plug-in o mocy niemal 300KM. Jak jeździ nowe Tonale? Na pewno nie jest tak drapieżne jak Stelvio. Z pewnością zrobimy dla Was test, a chętni mogą już teraz przekonać się sami zabierając auto na jazdę próbną.

Zobaczcie jak się prezentuje:

Zobacz również: