poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Benzynowe zawirowania i elektryczne nowości moto

foto/BartoszGondek

Blokada powiązanych z rosyjskimi stacji paliw, reglamentacja materiałów pędnych i ostrożność przy zakupie samochodu.

Trójmiejska motoryzacja uległa poważnym przemianom, choć jest też odrobinę normalnych nowości. Na początek najważniejszy, motoryzacyjny news tygodnia.

25 lutego Gdańska Organizacja Turystyczna, będąca operatorem Gdańskiej Karty Mieszkańca, zakończyła współpracę z powiązaną kapitałowo z Rosją, spółką Amic Polska. Jak dowiadujemy się od coraz liczniejszej grupy dealerów, coraz więcej klientów zawiesiło decyzję o zamówieniu nowego samochodu do czasu wyjaśnienia się sytuacji na Ukrainie. Mimo to rynek nowych samochodów nie zwalnia.

W Słupsku odbyła się sponsorowana przez Suzuki gala bokserska która rozpoczyna kolejny sezon poważnych inwestycji marki w Sport – o czym – zapewne – szerzej – już wkrótce. W Starogardzie firma Gołębiewski otworzyła przedstawicielstwo koreańskiej marki Hyundai.

Jeszcze w tym tygodniu – dokładnie w czwartek, oficjalnie ruszy najnowszy trójmiejski salon BMW i Mini, którego operatorem jest firma Zdunek.

Przypomnijmy – w dotychczasowym salonie BMW znajduje się obecnie przedstawicielstwo marek Jaguar i Land Rover. W salonach Volvo promowano z kolei najnowszy elektryczny model C40.

Zobacz również: