czwartek, 22 lutego, 2024

Bezpieczna majówka na pomorskich drogach

Mniej wypadków i mniej ofiar – tak krótko można podsumować majówkę na pomorskich drogach. Było więcej patroli, a do czuwania nad bezpieczeństwem wykorzystano pojazdy nieoznakowane, zespól SPEED oraz policyjnego drona.

Dzięki intensywnej pracy pomorskich policjantów podczas tegorocznej majówki doszło do zdecydowanie mniej zdarzeń na drogach. Porównując tegoroczny długi weekend majowy z rokiem poprzednim, można zdecydowanie powiedzieć, że był spokojniejszy i bezpieczniejszy. Zarówno wypadków, jak i osób w nich poszkodowanych było mniej niż w roku ubiegłym.

Od piątku 28 kwietnia do niedzieli 07 maja łącznie doszło w województwie pomorskim do 25 wypadków drogowych co dało spadek o 42 % (o 18 mniej niż w roku ubiegłym), w wyniku których 33 osoby zostały ranne (o 9 mniej). Podczas tegorocznej majówki doszło do jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym (w zeszłym roku – 6 takich zdarzeń i 6 ofiar śmiertelnych co daje spadek śmiertelności o 83%). Funkcjonariusze zatrzymali 105 nietrzeźwych kierowców (o 7 więcej). Ilość spowodowanych kolizji drogowych, przy których pracowali policjanci (562) porównując z rokiem ubiegłym (557) została na tym samym poziomie.

Zobacz również: