piątek, 29 września, 2023

BMW iX oraz BMW 4 Gran Coupé już w salonach

W Trójmiejskim salonie Bawaria Motors można już zobaczyć nowości od BMW. Jedną z nich jest elektryczne BMW iX, które występować będzie w dwóch wariantach modelowych: xDrive50 o mocy 523KM i zasięgu do 630km oraz xDrive40 o mocy 326KM i zasięgu do 425km.

Model wyposażony zostanie w napęd na wszystkie koła, seryjne amortyzatory adaptacyjne, pneumatyczne zawieszenie obu osi oraz aktywny układ kierowniczy. Mocniejszy model do setki przyspieszy w 4,6s.

Auto zaczyna się od 357900 zł i jeżeli chodzi o najbliższą konkurencję, to zapewne będzie to Audi e-tron.

We wnętrzu mamy elegancję połączoną z nowoczesnością. O gustach trudno dyskutować, natomiast to co z pewnością można powiedzieć, to fakt, że stylistyka w środku i na zewnątrz jest spójna. Nie sposób, nie zauważyć oryginalnej dwuramiennej kierownicy.

Również spalinowe

Kolejną nowością jest BMW serii 4 Gran Coupe, które startuje od niespełna 200 tysięcy złotych, za wersję 420i (184KM). Dostępne są również wersje 430i, 420d (równiez xDrive) a gamę wieńczy M440i xDrive o mocy 374 KM (z technologią miękkiej hybrydy).

Auto utrzymane jest w bieżącej stylistyce BMW, z ogromnymi nerkami na przednim grillu. Choć dla wielu fanów marki jest to rozwiązanie dyskusyjne, to trzeba przyznać, że chyba wszystkim się już one opatrzyły.

Przyszłość jest elektryczna

Czy nam się to podoba, czy nie – wszystko wskazuje na to, że nadchodzące lata upłyną na elektryfikacji gam modelowych. Producenci (nie tylko marek premium) pokazują coraz nowocześniejsze modele z coraz większymi zasięgami. Zatem proponujemy udać się na jazdę testową, i sprawdzić, że nie taki diabeł straszny jak go malują. No i zacząć załatwiać pozwolenia na ładowarkę, bo w niektórych przypadkach może to trochę potrwać.

Zobacz również: