poniedziałek, 15 lipca, 2024

Chciał być jak Iron Man – wylądował na drzewie

foto/KM PSP Gdańsk

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Spacerowej w Gdańsku. 5 listopada sportowy elektryczny sedan wypadł z jezdni, dachował i zatrzymał się na drzewach. Na szczęście kierowca Audi e-tron GT wyszedł z kraksy bez szwanku. Auto warte ponad 600 tysięcy złotych, którym swego czasu jeździł „Iron Man” w „Avengers: Koniec gry” miało go nieco mniej.

Po zdarzeniu kierowca o własnych siłach opuścił pojazd, z którego m.in. odpadło jedno koło. Na miejscu zdarzenia działały 4 zastępy straży pożarnej oraz policja i pogotowie ratunkowe.

Audi RS e-tron GT kosztuje co najmniej 600 tysięcy złotych. Pojazd przyspiesza do 100 km/h w 3,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 250 km/h. Sedan z napędem na cztery koła ma z kolei maksymalny zasięg do 472 km po pełnym załadowaniu akumulatorów. Model Audi e-tron GT zyskał rozgłos, bo jego prototypową wersją jeździł Robert Downey Jr., wcielający się w postać Irona Mana w filmie „Avengers: Koniec gry”.

Z naszych ustaleń wynika, że rozbity egzemplarz pochodził z parku testowego salonu Audi Centrum grupy Plichta. Nie wiemy natomiast, czy auto prowadził klient czy pracownik firmy.

Zobacz również: