środa, 27 września, 2023

Co słychać w Cuprze?

Nadal jedną z najmłodszych marek na rynku motoryzacyjnym pozostaje Cupra, która wciąż dostarcza nam ciekawostek, chcąc trafić do nowoczesnych klientów. Tym razem mamy dla Was garść ciekawych informacji.

2 nowe modele elektryczne i… NFT?

Plany są ambitne – chodzi o podwojenie sieci dedykowanych concept store’ów Cupra Garage, które oprócz salonu samochodowego łączą w sobie przestrzeń lifestyleow’ą do organizacji wydarzeń oraz sklep z akcesoriami i ubraniami marki.

W ciągu najbliższych dwóch lat CUPRA zaprezentuje dwa nowe modele:

CUPRA Tavascan, drugi w pełni zelektryfikowany samochód marki w 2024 roku oraz widoczny powyżej na zdjęciu tytułowym UrbanRebel w2025 roku.

Oprócz tego spodziewać się możemy związanego z kryptowalutami projektu NFT oraz wkroczenia do świata Metaverse czyli Metahype. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na oficjalną stronę marki.

Na deser – zapowiedź gry komputerowej w oparciu o model Cupra UrbanRebel.

Tymczasem Cupra już odnosi sukcesy…

Na poparcie tego, że marka wie co robi, i trafia do swoich klientów można przedstawić fakt, że pierwszy samodzielny model, czyli Formentor znalazł się w ćwierćfinale plebiscytu World Car of the Year 2022.

Z kolei zapowiedziana elektryczna CUPRA Tavascan zadebiutowała w Extreme E. Choć nie wszystko poszło zgodnie z planem i zespół ABT CUPRA XE otrzymał karę za kolizję po rundzie w Arabii Saudyjskiej jest sklasyfikowany na ósmym miejscu i otrzymuje cztery punkty. Kolejne zawody odbędą się 7 i 8 maja na Włoskiej Sardynii. Życzymy powodzenia!

FEBRUARY 20: Jutta Kleinschmidt (GER) / Nasser Al-Attiyah (QAT), Abt Cupra XE during the Saudi Arabia on February 20, 2022. (Photo by Alastair Staley / LAT Images)

info/foto – Materiały prasowe marki Cupra

Zobacz również: