środa, 29 listopada, 2023

Cupra coraz śmielej poczyna sobie w Polsce

Jak zapewne stali czytelnicy wiedzą, wiernie śledzę losy Cupry, ponieważ sentymentalnie po drodze mi z Seatem i z nową marką. Otrzymaliśmy właśnie informację, że Cupra otworzy 7 nowych punktów sprzedaży w Polsce. Oznacza to, że w każdym salonie Seata będzie można zamówić samochody Cupry.

Na mapie pojawią się zatem przestrzenie dedykowane marce w salonach Seata w Gdyni, Krakowie, Lubinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu oraz Rzeszowie.

To oznacza, że Trójmieście Cuprę zamówimy w 3 salonach. Seacie w Gdyni i Gdańsku oraz w dedykowanym Cupra Studio na Letnicy.

Czy to oznacza, że marka wraca do korzeni i znowu będzie częścią Seata? Moim zdaniem bynajmniej. To po prostu odpowiedź na ogromne zainteresowanie tymi samochodami i ich rosnącą popularność. Cupra Corner to szybki sposób na zapewnienie punktów sprzedaży aut, a dzięki wspólnym platformom w całej grupie VW, marka może zapewnić również szeroką sieć autoryzowanych punktów serwisowych. Oczywiście docelowo „zakątki” w salonach Seata będą się zmieniały w dedykowane salony- marka zapowiada, że sukcesywnie będzie będzie otwierać nowe salony Cupra Studio – do końca 2024r. ma ich być kilkanaście.

Cupra to nie tylko samochody, ale też design – gadżety i ubrania.

Zobacz również: