sobota, 30 września, 2023

Grupa Chodzeń otwiera w Kowalach koło Gdańska nową stację dealerską Toyoty

Jesień 2020 – jesień 2022. Równe dwa lata – od rozpoczęcia formalnego procesu inwestycyjnego – do otwarcia najnowszej, wzorcowej stacji dealerskiej Toyoty w Polsce. W listopadzie w Kowalach koło Gdańska, Grupa Chodzeń zainaugurowała działalność jednego z pierwszych obiektów w Polsce i Europie, zbudowanych według najnowszych światowych standardów japońskiej marki.

Stacja Carter Chodzeń w Kowalach ma powierzchnię blisko 3000 m/kw i zlokalizowana jest na 2 hektarowej działce z potencjałem na dalszą rozbudowę. Na strefę ekspozycyjną wygospodarowano 900 m/kw., które tworzą komfortową przestrzeń do prezentowania nawet 20 pojazdów. W salonie znajdziemy też nowość – ekrany multimedialne, umożliwiające samodzielną konfigurację samochodów, które w pozostałych stacjach Toyoty będą dostępne na przestrzeni najbliższych 5 lat. Dla wygody klientów została wyodrębniona, kameralna strefa wydań nowych samochodów. Za nią znajduje się przestronna, kompleksowo wyposażona hala serwisowa z 14 podnośnikami.

Obiekt zlokalizowany tuż koło węzła Kowale przy trasie S6 (Obwodnicy Trójmiasta), zaprojektowany został z uwzględnieniem odrębnego budynku przeznczonego wyłącznie dla samochodów używanych, których w niedalekiej przyszłości dealer zamierza sprzedawać więcej niż aut nowych. Serwis mechaniczny dysponuje nowoczesnymi stanowiskami przeznaczonymi dla większych pojazdów użytkowych, które Toyota planuje wprowadzić wkrótce na rynek polski.

– „Nowa identyfikacja wizualna, wystrój wnętrza, meble, wreszcie poszczególne rozwiązania konstrukcyjne i dedykowany salon samochodów używanych Toyota Pewne Auto. Na nim wzorować się będą inne nowe stacje dealerskie Toyoty. Nie tylko w Polsce, ale w całej Europie” – mówi członek zarządu Grupy Piotr Chodzeń. W Toyota Carter Chodzeń zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Obowiązki kierownicze w nowej stacji Grupy Chodzeń przejmują w znacznej mierze dotychczasowi pracownicy stacji Carter Gdańsk, co jest niewątpliwą gwarancją profesjonalnej organizacji już od pierwszych chwil jej funkcjonowania.

Inwestycja w Kowalach jest drugą stacją Toyoty w Trójmieście, zaraz po stacji Carter Gdańsk, zlokalizowanej w śródmieściu przy al. Grunwaldzkiej 260, i czwartą w Polsce, należącą do Grupy Chodzeń.

Zobacz również: