piątek, 24 maja, 2024

Lamborghini inwestuje w kryptowaluty

Producent z Sant’Agata Bolognese ogłasza pierwszy projekt NFT w historii marki. Na wirtualną aukcję wystawiony zostanie Lamborghini Space Key, który powstał we współpracy z firmą NFT PRO™ oraz nieujawnionym do tej pory artystą. Produkt doczekał się już oficjalnej premiery i wkrótce zostanie wystawiony w liczbie pięciu sztuk na licytację.

Space Key, powstał z fragmentu materiału kompozytowego złożonego z włókna węglowego. W 2019 roku włoska marka wysłała materiał na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w ramach projektu badawczego. Powstały kompozyt, po przeprowadzeniu wszystkich istotnych testów, służy obecnie za część klucza kosmicznego. Każdy z pięciu produktów przeznaczonych na aukcję jest połączony z cyfrowym dziełem sztuki artysty za pomocą umieszczonego na tylnej stronie unikatowego kodu QR.

Lamborghini wkracza w świat kryptowalut we współpracy z firmą NFT PRO, czyli liderem korporacyjnych rozwiązań w zakresie działań dla globalnych marek. NFT to niewymienialny token, cyfrowe, bądź realne, zapisane w rejestrze blockchain, składniki aktywów. Reprezentują szeroką gamę przedmiotów materialnych i niematerialnych, wśród których można wymienić m.in. kolekcjonerskie karty sportowe, wirtualne nieruchomości czy też dzieła sztuki. W dużym uproszczeniu, jest to niemożliwy do podrobienia certyfikat posiadania wirtualnego przedmiotu. Każdy token jest unikalny, dzięki czemu jego właściciel ma m.in. gwarancję autentyczności aktywów oraz możliwość śledzenia zakupionych produktów w Internecie.

Zobacz również: