poniedziałek, 4 marca, 2024

Nowe Mercedesy AMG SL i AMG EQS 53 w AMG Brand Center Gdańsk

W salonie Mercedes AMG Brand Center Witman odbyła się polska premiera dwóch nowych samochodów. Pierwszym z nich jest legendarny SL, zaprojektowany od podstaw przed inżynierów AMG i nastawiony na sport.

Wygląda fenomenalnie i tak jak powtarzamy to przy każdym tego typu samochodzie jego osiągi są WYSTARCZAJĄCE. Jednak dla zainteresowanych wspomnimy, że pod maską pracuje 4 litrowe V8, o mocy 476 lub 585KM.

EQS również AMG

ESQ jest, kolejnym już elektrycznym Mercedesem w gamie zapewniając tym samy niemal pełne pokrycie linii modelowej samochodami elektrycznymi (EQA,EQB,EQC,EQS,EQV i wkrótce EQE)

Tym razem dostajemy pełnoprawną wersję AMG, o oznaczeniu 53 4matic+

658 KM mocy oraz 950nm to wartości oszałamiające, które można jeszcze podnieść opcjonalnym pakietem DYNAMIC PLUS. Wtedy w trybie Race Start chwilowy moment wyniesie 761KM a moment 1020nm. Setkę osiągniemy w takim trybie w 3,4 sekundy. (3,8s bez pakietu DYNAMIC PLUS). Zasięg powinien wynieść minimalnie nieco ponad 500km w trybie WLTP.

Dodatkowo Mercedes chwali się systemem, odpowiedzialnym za generowanie sportowego brzmienia we wnętrzu. Chodzi o to, by auto sportowe, mimo że jest elektryczne nie traciło swego charakteru. Dostępne są brzmienia klasyczne i nowoczesne.

info. Mercedes Benz Polska, foto. Mercedes Witman

Zobacz również: