sobota, 30 września, 2023

Nowy AMG SL63 oraz EQE43 już w Trójmieście

W salonie BMG Goworowski w Gdyni zaparkował długo wyczekiwany model – Mercedes AMG SL Roadster, w wersji 63, czyli z silnikiem V8 i napędem 4matic+. Auto tak naprawdę jest następcą AMG GT, a topowa wersja to 585KM i 3,6s do setki. Cena takiego egzemplarza to niemal milion złotych. Mercedes podkreśla, że jest to powrót do korzeni. Stąd między innymi miękki dach. Bezpośrednią konkurencją może być między innymi Porsche 911 GTS Cabrio.

Bogate wyposażenie podstawowe obejmuje między innymi system kamer 360 stopni, światła matrycowe LED, system audio Burmester oraz szeroki pakiet asystentów bezpieczeństwa.

Jeżeli kogoś przeraża zakup paliwożernej V8, to Mercedes poleca się z lokalnie bezemisyjnym i dynamicznym elektrycznym EQE 43AMG. Auto również można obejrzeć w Gdyni. Auto ma 470KM (w wersji 53 nawet do 680KM) oraz również napęd na cztery koła. Dwa zupełnie różne auta, dwa zupełnie różne światy – jedna stajnia – AMG. Każdy znajdzie coś dla siebie.

A już za kilka dni od 23 do 25 września w Salonie AMG Brand Center Witman w Gdańsku, z okazji 55 urodzin AMG zagoszczą wyjątkowe modele, które podziwiać będzie można w piątek od 8 do 20, a w weekend od 9 do 15. Wstęp wolny.

fot. Mikołaj Stolarski, Bartosz Gondek

Zobacz również: