niedziela, 25 lutego, 2024

Nowy MAXUS MIFA 9

We wrześniu 2022 roku Maxus zaprezentował nowy model, MIFA 9. Jest to duży, zaawansowany technologicznie luksusowy MPV o napędzie elektrycznym.

Samochód niedawno został wprowadzony na rynek w Chinach, a wkrótce trafi do Europy.

MIFA 9 to duży, rodzinny samochód, o wymiarach 5270 mm długości, 2000 mm szerokości i 1840 mm wysokości. Dzięki swoim gabarytom zapewnia niezwykle wygodne wnętrze dla podróżnych. Będzie oferowany zarówno jako model siedmio-miejscowy jak i ośmio-miejscowy.

Akumulator o pojemności 90 kWh oferuje deklarowany zasięg 440-595 km (WLTP mieszany/miejski).

Wszystkie fotele posiadają elektryczną regulację, wentylację i ogrzewanie. Dodatkowo fotele drugiego rzędu będą wyposażone w funkcję masażu, co uczyni podróż relaksującą i komfortową.

MIFA 9 pojawi się wkrótce w Polsce. Póki co cennik nie został opublikowany.

SAIC Maxus

SAIC Maxus (SAIC Maxus Automotive) to marka samochodów osobowych należąca do chińskiego koncernu SAIC Motors – jest producentem samochodów osobowych i dostawczych. W 2021 roku sprzedał niemalże 6 milionów samochodów wyłącznie w Chinach i odnotowuje stały, znaczący wzrost w ostatnich latach. Założona w 1958 roku firma, rozpoczynająca działalność w obszarze produkcji przemysłowej stała się jednym ze światowych liderów produkcji samochodów i usług mobilności. SAIC Motors plasuje się na siódmym miejscu wśród największych producentów samochodów na świecie. Jest też koncernem kładącym duży nacisk oraz inwestującym w rozwój i innowacje.

SAIC Maxus powstał w 2011 roku a przedstawicielstwo w Norwegii otwarte zostało w 2018 roku. Od tego czasu odnosi sukcesy w krajach skandynawskich gdzie Maxus jest jedną z najlepiej sprzedających się marek samochodów elektrycznych. RSA jest obecnie importerem Maxusa w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Wyspach Owczych, Grenlandii oraz od 2022 roku również w Polsce.

W Trójmieście samochód dostępny będzie w salonie Plichta Electric w Gdyni.

Zobacz również: