sobota, 30 września, 2023

Pożyczają na weekend aby pokazać się nad morzem

foto/Ford Store Euro Car

Czujesz się nieudacznikiem, patrząc na dziesiątki luksusowych samochodów zmierzających w weekend na półwysep. Mamy coś, co przyniesie Ci ulgę. Pomyśl, że duża część z nich jest zwyczajnie pożyczona.

Polacy nauczyli się wypożyczać. Rynek najmu samochodów rośnie obecnie co roku średnio o 15 procent. Wypożyczamy samochody do jazdy na codzień, ale także na najróżniejsze okoliczności – od ślubów przez eventy oraz – co stało się bardzo popularne – ekskluzywne modele na weekendy. Wyższej klasy modele, takie jak chociażby amerykański Cadillac Escalade, super szybki Ford Mustang, czy sportowe Infiniti, wypożyczane są do ślubu lub spotkania biznesowe czy inne imprezy okolicznościowe. – mówi Rafał Grzebin, pomysłodawca i Prezes firmy Mestenza, świadczącej kompleksowe usługi wynajmu samochodów luksusowych – Częściej też wysokiej klasy modele wypożyczane są na na same weekendy oraz coraz częściej, wakacje.

O skali zjawiska niech świadczy fakt, że na Pomorzu działa firma wypożyczająca Fordy Mustangi, których posiada w parku kilka. Aby jednak móc zabrać taki samochód na weekend, trzeba się najpierw zapisać i …. poczekać.

Zobacz również: