poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Widzieliśmy ekologiczne Maserati i luksusowego Maybacha

Zrobiło się naprawdę luksusowo. W salonie Maserati, należącym do Grupy Chodzeń, mieliśmy okazję przymierzyć się do zupełnie nowego Ghibli Hybrid, a firma BMG Goworowski odsłoniła pomnikowego Mercedesa Maybacha GLS 600.

Ekologiczny supersportowiec Maserati to obecnie kluczowy argument włoskiej firmy w walce o fragment polskiego rynku motoryzacyjnego. Wspomagane elektrycznie Ghibli powstało na bazie modelu V6. Pod jego maską znalazł się zaś 4 cylindrowy, 2 litrowy silnik benzynowy, znany z Alfy Romeo, wspomagany przez 48 woltowy układ hybrydowy. Całość generuje moc 330 KM, pozwalając rozpędzić się eko – Maserati do 255 km/h i przekroczyć 100 km/h w 5,7 sekundy. Z silnikiem współpracuje ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia przekładniowa a osiągi i subiektywne wrażenia z jazdy nie różnią się od tego, co serwowały dotychczasowe modele z silnikami V6. Zelektryfikowane Maserati pali zaledwie 8 litrów benzyny na 100 kilometrów. Jest też pierwszym autem tej marki, mieszczącym się w polskiej, niższej akcyzie. Jego ceny rozpoczynają się zaś od 400 000 złotych.

Kolejna nowość do motoryzacyjny Mount Everest wśród SUV-ów. Do salonu firmy BMG Goworowski wjechał wczoraj jeden z sześciu zaprezentowanych w Polsce Mercedesów Maybach GLS 600. Ogromny, mierzący 5,2 metra SUV zabiera na pokład w luksusowych warunkach jedynie cztery osoby. Sercem tego luksusowego liniowca jest zelektryfikowana jednostka 4.0 V8 biturbo, generująca 557 KM i 730 Nm. Maybach GLS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s, a maksymalnie może rozpędzić się do 250 km/h. Wyposażenie i jakość wykonania samochodu można porównać jedynie z Rolls Roycem Cullinanem. Ceny samochodu rozpoczynają się zaś od 800 000 złotych.

bg. fot Bartosz Gondek, BMG Goworowski

Zobacz również: