sobota, 2 grudnia, 2023

Wysyp imprez motoryzacyjnych we wrześniu i październiku

foto/mat. prasowy

Od lat nie było tak dobrego sezonu dla miłośników motoryzacyjnej klasyki ale także – turystyki. Ostatnie tygodnie to prawdziwy wysyp imprez. Wygląda też na to, że niewiele ma się w najbliższym czasie zmienić.

Rajd kilkudziesięciu niezwykle cennych, zabytkowych motocykli BMW i Zundapp Sahara, spotkanie miłośników polskich „Junaków”, cykliczne, Klasyczne Zakończenie Wakacji i odbywający się w tym samym czasie – bardzo udany, sopocki, Prestiżowy Pokaz Aut.

Do tego – wczoraj – 16 już, Rajd Jesienny Automobilklubu Morskiego a dziś spotkanie właścicieli Mercedesów pod gdańskim stadionem. To nie koniec.

W najbliższy czwartek na Kaszuby ruszy kolejna kawalkada, tym razem zabytkowych Mercedesów stowarzyszenia MB 8 Club Poland. Mb8 Clyb Poland to grupa miłośników samochodów marki Mercedes-Benz skupionych wokół Stowarzyszenia MB/8 Club Poland, czyli klubu Mercedesów W114, W115, W123, W116, a także innych modeli z gwiazdą na masce. Czwartkowy zlot jest imprezą ogólnopolską. Oprócz części przeznaczonej typowo dla zlotowiczów, organizatorzy przewidzieli także coś dla osób, które chciałyby pooglądać piękne klasyki. Będzie to pokaz elegancji, który odbędzie na Placu przy Centrum Handlowym Wybickiego w Kościerzynie, w niedzielę 19 września od godziny 11.00.

Też w niedzielę, ale 3 października, dokładnie o godzinie 12, rozpocznie się też prawdziwy klasyk, czyli pruszczańskie blokowanie restauracji McDonald’s. To już VII „klasyczna” blokada tej restauracji. Do zobaczenia zatem. We wrześniu i październiku!

Zobacz również: