czwartek, 28 września, 2023

Ładne Santa Fe od Hyundai’a w Margo

foto/bg

Zaparkował w salonie MARGO kolejny SUV. Tym razem rozmiar XL. Zaglądając pod maskę, możemy spodziewać wersji wysokoprężnej z 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,2 litra , który należy do rodziny Smartstream. Generuje on 202 KM mocy i 441 Nm momentu obrotowego. By nie marnować zbyt wiele z tych wartości, przenosi napęd na cztery koła poprzez 8-biegowy, dwusprzęgłowy automat.

Jednak gwoździem programu jest napęd hybrydowy plug-in z silnikiem benzynowym 1.6 T-GDI i elektrycznym o mocy 44,2 kW, który czerpie energię z litowo-jonowego akumulatora o pojemności 1,49 kWh. Maksymalna moc 230 KM i moment obrotowy 350 Nm będą przekazywane na cztery koła za pośrednictwem 6-biegowego automatu.

Zmiany pojawiły się też we wnętrzu. Pierwsza z nich to projekt deski rozdzielczej, mocno zainspirowany tym z modelu Nexo. Projektanci zrezygnowali też z klasycznego lewarka do zmiany biegów – zastąpiono go przyciskami. Nie zabrakło też dużego 10-25-calowego wyświetlacza centrum multimedialnego, oraz drugiego 12,3-calowego pełniącego funkcję wirtualnych zegarów.

Auto znajdziecie w salonach MARGO w Trójmieście.

Zobacz również: