czwartek, 28 września, 2023

Motoryzacyjna wiosna w Trójmieście

Pandemia, Lockdown, a mimo to sporo dzieje się w lokalnej motoryzacji. Classic Cars Trójmiasto I Youngtimers Trójmiasto zmienili termin powitania sezonu z niedzieli na kwiecień.

Znamy także terminy tegorocznych “Klasyków na Torze”. Popularna impreza, ogranizowana przez Automobiklub Morski na torze w Pszczółkach, odbędzie się w tym roku w dwóch turach – 9 maja I 19 września. W maju pojawić się ma także na rubieżach Trójmiasta P-series Rally, czyli cykl imprez turystyczno – sportowych, dedykowanych posiadaczom sportowych modeli Porsche, zarówno współczesnych jak i zabytkowych. Pierwsza edycja wydarzenia, której baza znajdować się będzie na Wyspie Sobieszewskiej, będzie odbywać się na terenach Żuław oraz Wysoczyzny Elbląskiej i Warmii.

Wiosna zapowiada się nie tylko rajdowo, ale także inwestycyjnie. Grupa Chodzeń I Toyota Carter Gdańsk przygotowują plac budowy pod salon w Kowalach, a Grupa Zdunek rozbudowuje salon BMW na Miałkim Szlaku, który ma być gotowy do końca roku. W nowym salonie zobaczymy marki: BMW, BMW Motorrad oraz MINI.

red

Zobacz również: