wtorek, 26 września, 2023

Nowe logo i ogniste Yarisy

foto. Bartosz Gondek

W Elblągu ruszył nowy, wyjątkowy salon Nissana, a bramy Toyota Carter Gdańsk opuszczją dynamiczne Toyoty GR Yaris. Ciekawa końcówka stycznia po japońsku. Nowy salon Nissana, który otworzył się właśnie w Elblągu to inwestycja firmy RTS, która od 30 lat świetnie daje sobie radę w samochodowym biznesie. Nissan jest trzecią marką w portfolio firmy RTS.

Nowy salon został zbudowany od nowa zgodnie z najnowszymi standardami importera i wymogami architektonicznymi, a także – jako pierwszy obiekt w Polsce i ósmy w Europie – z wykorzystaniem nowego logo Nissana. Obecnie dla trzech marek do dyspozycji jest ponad 1300 m2 salonu sprzedaży. Hala serwisowa, która została poddana gruntownej modernizacji, na powierzchni prawie 1000 m2 dysponuje dwustanowiskową recepcją interaktywną, dwunastoma stanowiskami naprawczymi dla samochodów osobowych i dostawczych (w tym jedenastoma z podnośnikami), dwoma stanowiskami diagnostycznymi, nowoczesnym stanowiskiem do badania geometrii oraz dwustanowiskową myjnią. Oczywiście, jak przystało na nowoczesną placówkę tego typu, na miejscu znajduje się stacja ładowania aut elektrycznych.

Z kolei w gdańskim salonie Toyota Carter Gdańsk rozpoczęło się wydawanie zamówionych w ubiegłym roku samochodów Toyota GR Yaris. GR Yaris to obecnie jeden z najbardziej ognistych, hatchbacków. Samochód ma sportowe zawieszenie, napęd na obie osie, 261 KM i rozpędza się w 5,5 sekundy do stu kilometrów na godzinę. Od standardowego Yarisa, jest o 55 mm dłuższy i o 60 mm szerszy. – Od kiedy pojawiła się informacja handlowa na temat Toyoty GR Yaris, samochód wywoływał duże zainteresowanie wśród klientów. Pierwsze samochody zamawiane były „w ciemno” z katalogu – mówi Arkadiusz Lelukiewicz z Toyota Carter Gdańsk. – Styczeń to czas realizacji złożonych wcześniej zamówień. Stało się też to, co przewidywaliśmy. Od kiedy pojawiły się fizycznie pierwsze pojazdy, zainteresowanie jeszcze wzrosło.

(red.) BG fot Toyota Carter Gdańsk, Nissan

Zobacz również: