niedziela, 3 marca, 2024

Nowe salony samochodowe w Trójmieście

Jak grzyby po deszczu, pomimo spowolnienia spowodowanego sytuacją na świecie, wyrastają salony samochodowe. Zobaczymy, między innymi nowe salony BMW, Mini, Toyoty, Volvo, Kia, Audi RS, Cupra i Skoda.

Na celowniku „Nowa Letnica” i okolice stadionu
W okolicy stadionu powstaje Salon Kia JD Kulej, a zaraz obok salon Volvo Drywa. Oba budowane są przy ul. Uczniowskiej.

fot. Mikołaj Stolarski – Salon KIA
fot. Mikołaj Stolarski – Salon Volvo

Dużo sportu przy stadionie
Zaraz obok, w sąsiedztwie stadionu Grupa Plichta buduje miasteczko salonów, gdzie znajdziemy między innymi salon Audi w którym nacisk położony zostanie na modele S i RS, dedykowany salon świeżej marki Cupra oraz kolejny w Trójmieście salon Skody. W przypadku salonu Audi uwagę zwraca wysoka wieża ekspozycyjna z windą.

Salon Audi
Salony miasteczka Plichta

Grupa Chodzeń idzie pod prądbuduje nie tam gdzie wszyscy
Nowy salo powstanie na Kowalach, nieco na uboczu, przy ul. Magnackiej. Będzie to duży salon Toyota, wraz z przestronnym serwisem. W październiku 2020 roku budowę tego obiektu zapowiedzieli prezes Piotr Chodzeń, oraz wójt Gminy Kolbudy, Andrzej Chruścicki. Obiekt powstaje przy ulicy Magnackiej. Na początku w nowo powstającym kompleksie oprócz obszernego salonu sprzedaży pojazdów osobowych, znajdzie miejsce punkt sprzedaży Toyota Professional, przestronny serwis mechaniczny z 15 podnośnikami i salon samochodów używanych. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób.

fot. Grupa Chodzeń
Tu powstaje salon Toyota

BMW i Mini w kompleksie Grupy Zdunek
Wkrótce oddany zostanie do użytku również nowoczesny salon BMW i Mini budowany przez Grupę Zdunek, w znanym nam kompleksie przy ul. Miałki Szlak.

fot. Grupa Zdunek

Co o tym wszystkim sądzić?
Wszystko wskazuje na to, że dealerzy przewidują dalszy wzrost zapotrzebowania na sprzedaż stacjonarną, duża ilość stanowisk serwisowych i reprezentacyjne obiekty w dogodnych lokalizacjach.

Pandemia przetarła szlaki w sprzedaży internetowej aut, ale najwyraźniej nadal opłaca się inwestować w nowe salony. Z pewnością pokażemy Wam co słychać w nowych obiektach po ich otwarciu.

Zobacz również: