wtorek, 26 września, 2023

Seat i Cupra – podsumowanie roku, nowy elektryk i pomysł na prezenty

W Cuprze czas świątecznych prezentów. Marka podkreśla swój lifestylowy charakter, oprócz samochodów oferując szereg innych produktów sygnowanych logo Cupra.

Połączenie mody i motoryzacji? To sprawdzony sposób na sukces. Unikalne torby, zaprojektowane przez specjalistów okulary czy choćby… rower. Sposobów identyfikacji z marką jest wiele. Zobaczcie sami:

Seat i Cupra podsumowują rok – zmierzają ku elektromobilności

Powiedzmy sobie szczerze – przyszłość motoryzacji jest elektryczna. Dopóki jednak nie powstanie sieć ładowania, najlepszym kompromisem do miasta są Hybrydy Plug-In. Tych w ofercie Seata oraz Cupry nie brakuje.

Seat ma w ofercie hybryd nową generację Leona, oraz Tarraco.
Pierwszy to 4 generacja dobrze znanego i sprawdzonego kompaktu o sportowym zacięciu. Tarraco natomiast jest wzorem samochodu rodzinnego- pojemny 7-miejscowy SUV.

W Cuprze natomiast oprócz szerokiej gamy silników spalinowych „z wtyczką” kupimy Leona, Formentora oraz już wkróce nowy, w pełni elektryczny model Born:

Miałem okazję obejrzeć go na żywo. Robi niesamowite wrażenie. Już nie możemy się doczekać, żeby sprawdzić ile w nim sportu, a ile „lajfstajlu”.

Coś dla petrolhead’ów

Nie obawiajcie się – dziś nie tylko elektrycznie. Cupra Formentor, to samochód, który okazał się nie lada przebojem. Testowaliśmy go dla Was i jednogłośnie stwierdziliśmy, że to świetny samochód. Mieliśmy nawet obawy, że może konkurować wewnątrz koncernu z Audi RS. W tym roku sytuacja stała się jeszcze ciekawsza – w sprzedaży pojawiła się limitowana wersja VZ5, napędza 5 cylindrowym, 2,5 litrowym silnikiem o mocy 390KM. Teraz producent zapowiedział jeszcze bardziej ekskluzywną wersję w kolorze Taiga Grey.

Z uwagą będę śledzić losy mojej ulubionej marki. Z niecierpliwością czekamy również na otwarcie Trójmiejskiego salonu grupy Plichta.

Zobacz również: