00:09
26 Wrzesień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Historia Lasów Oliwskich

Zamieszczono dnia śr., 2016-05-25 12:41
Nadleśnictwo Gdańsk we współpracy z wydawnictwem Oskar wydało książkę o historii szeroko rozumianych lasów gdańskich. Autorem książki jest Krzysztof Jażdżewski.
 
Bogato ilustrowana książka jest historią szeroko rozumianych lasów gdańskich. Będzie do nabycia w księgarniach trójmiejskich, oraz podczas spotkań z autorem, m.in. 
 
7 czerwca, 18:00 w księgarni centrum Manhattan we Wrzeszczu
 
9 czerwca,10:00,  w siedzibie NOT w Gdańsku Głównym.
 
Z noty na okładce: Niniejsza publikacja to swego rodzaju wędrówka po lasach obecnego Nadleśnictwa Gdańsk od średniowiecza po współczesność. Poza dbałością o szatę graficzną do niewątpliwych atutów monografii można zaliczyć jej bogatą podstawę źródłową, na którą złożyły się zarówno dokumenty, jak i źródła kartograficzne zachowane głównie w Archiwum Państwowym w Gdańsku i Nadleśnictwie Gdańsk. Historię tworzą ludzie i dlatego publikacja zawiera ogrom informacji osobowych. To zestawienie nazwisk personelu leśnego, biogramy pracowników, imponująca liczba zdjęć archiwalnych i współczesnych.
 
O autorze: Krzysztof Jażdżewski urodził się w 1997 r. w Kościerzynie. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor skupia się na badaniach dziejów Pomorza, Kościerzyny i ziemi kościerskiej. Prócz tego zajmuje się problematyką historii leśnictwa na terenie północnej Polski. Jest Autorem  trzech książek: "Kościerskie lasy. Nadleśnictwo Kościerzyna 1781-2006", "Łubiana. Historia Wsi", "Wielki Klincz. Zarys dziejów wsi". Jako współautor opracował również 11 publikacji książkowych, wśród których wyróżnić można m.in. "Nadleśnictwo Kartuzy. Historia i współczesność". Ponadto opublikował blisko 100 artykułów, które ukazały się w czasopismach naukowych o tematyce leśnej oraz prasie.
 
Ilustracja na okładce, ze zbiorów Krzysztofa Gryndera.
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Więcej artykułów historycznych na naszym portalu poświęconym historii -  http://strefahistorii.pl/

 
Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/3650-historia-lasow-oliwskich