01:09
26 Wrzesień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

ORP Błyskawica weźmie udział w szczycie NATO

Zamieszczono dnia wt., 2016-07-05 14:38
W dniach 8-9 lipca w Warszawie odbędzie się Szczyt NATO. Trójmiejskie władze samorządowe, Marynarka Wojenna, Morski Oddział Straży Granicznej oraz Wojska Lądowe, włączają się w to wydarzenie organizując w Gdyni, dwudniowy piknik Gdynia razem z NATO.
 
Na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można zobaczyć m.in. pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej, występy orkiestr i wojskowych zespołów artystycznych. Honorowy patronat nad Ogólnopolskimi Dniami NATO objął minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
 
W ramach Ogólnopolskich Dni NATO - Gdynia razem z NATO, już w najbliższy piątek i sobotę (8 i 9 lipca w godzinach 11:00 - 18:00) przy nabrzeżu skweru Kościuszki zacumują i zostaną udostępnione do zwiedzania trzy okręty: podwodny ORP "Sęp", rakietowy ORP "Grom" oraz niszczyciel min ORP "Mewa". Będzie można także bezpłatnie wejść na pokład Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica (8 i 9 lipca w godzinach 11:00 - 18:00).
 
W piątek, 8 lipca, o godzinie 15:00, z pokładu Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica, z okazji inauguracji Szczytu NATO, zostanie oddany salut armatni. Odbędą się występy zespołów artystycznych Klubu MW Riwiera i Akademii Marynarki Wojennej. Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej zaprezentują pokazy musztry paradnej. Będzie można zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem oraz uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Wojska Polskiego.
 
fot. CC. BY. 2.0
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Więcej artykułów historycznych na naszym portalu poświęconym historii -  http://strefahistorii.pl/

 
Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/3854-orp-blyskawica-wezmie-udzial-w-szczycie-nato