Ty też masz swój głos!

Ciężki mecz z Mistrzami Europy

Zamieszczono dnia sob., 2016-11-05 15:33

To byłping pong na najwyższym poziomie. Do Gdańska przyjechała najlepsza drużyna w Europie. Było na co popatrzeć

W  hali AWFiS w Gdańsku gościła wczoraj najlepsza drużyna tenisa stołowego w Europie. AS Pontoise Cergy pokonał po trzymającym w napięciu, dynamicznym pojedynku Unię AZS AWFiS Gdańsk 3:0. W pierwszym pojedynku Kaii Konishi prowadził przez cały set, ale końcówki nie wytrzymał i przegrał go 10-12. Kolejne dwa sety to 7:11 dla Mattiasa Karlssona. Przed bardzo trudnym zadaniem w drugiej partii dnia stanął grający w barwach Unii AZS Szwed, Mattias Ovesrjo. Na przeciwko stanął bowiem Marcos Freitas, obecnie 13 rakieta świata. Przez pierwsze dwa sety było widać że Mattias grał spięty, a gdy się rozluźnił doprowadził do wyrównania i w 5 secie prowadził już 8:5. Niestety zabrakło odrobinę szczęścia i przegrał do 9 w decydującym secie. Jak się później okazało w ostatniej partii wieczoru Wang Yang również przegrał w 5 setowym pojedynku z francuzem Tristan Flore i mecz po 2.5 godziny walki zakończył się zwycięstwem drużyny przyjezdnej. Kolejny mecz Euroligi w  Gdańsku odbędzie się o godzinie 18.30 w Hali widowiskowo-sportowej AWFiS.

(Red) Fot: AWFiS