08:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Charytatywny pokaz mody - zbierali na Szpital Psychiatryczny na Srebrzysku

Zamieszczono dnia ndz., 2019-09-29 14:37

Pokaz mody, w którym wzięły udział modelki amatorki - o dowolnym wieku, rozmiarze czy wzroście - został zorganizowany przez Fundację Aż Sobie Zazdroszczę. Jak piszą organizatorzy:

"Z pierwszych stron gazet bombardują nas zdjęcia chudych modelek z idealnie wyretuszowanymi twarzami. Patrząc na nie łatwo zapomnieć, że za takim wizerunkiem stoi sztab ekspertów, od dietetyków, przez specjalistów od operowania światłem, po mistrzów photoshopa.

Zresztą fakt, że modelki rzadko noszą ubrania powyżej 34 rozmiaru też nie jest przypadkowy. Projektanci doskonale wiedzą, że takie stroje łatwiej zaprojektować, nie trzeba ich dopasowywać do sylwetki, ani dbać o konstrukcję. Na szczęście nie wszyscy idą na łatwiznę, co postanowiłyśmy udowodnić na charytatywnym pokazie mody, podczas którego wystąpią modelki wszelkich kształtów i rozmiarów!"

Efektem tego niezwykłego pomysłu było niesamowite wydarzenie w przestrzeni Plenum, na terenach postoczniowych.
Kilka wspaniałyhc pokazów mody, gdzie pojawiły się nazwiska projektantów takie jak Katarzyna Konieczka, Patrycja Brendler, Patryk Wojciechowski, Agutti, Ismena Warszawska, Victoria Nosach. Oprócz tego przygotowano dla gości poczęstunek i kilka występów muzycznych członków Cappella Gedanensis oraz koncert Natalii Lesz. Można, też było wziąć udział w licytacji, z której dochód, podobnie jak ze sprzedaży biletów przeznaczono na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego na Srebrzysku.


Zobaczcie kilka zdjęć:Red/Fot. Mikołaj Stolarski