23:09
23 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kartuzy: Mężczyzna groził policjantom siekierą. Użyli broni

Zamieszczono dnia sob., 2020-01-18 19:34

Wczoraj przed godziną 20 dyżurny żukowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego zachowania jednego z domowników. Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który próbował zranić funkcjonariuszy siekierą Teraz trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegły wieczór dyżurny żukowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej w Leźnie. Z informacji które przekazała zgłaszająca w domu miały przebywać małe dzieci. Interwencję podjęli dzielnicowi, którzy już po kilku minutach byli na miejscu. Widok policjantów nie uspokoił 44-letniego mężczyzny, który trzymając w rękach dwie siekiery zaczął biec w ich kierunku. Jedną siekierę rzucił w kierunku funkcjonariusza, który zdążył wykonać unik, a następnie kontynuował bieg. Policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem i porzucenia niebezpiecznego narzędzia, a następnie oddali strzały ostrzegawcze. Mimo to mężczyzna nie wykonywał poleceń. W związku z powyższym policjanci zostali zmuszeni do użycia broni wobec niego. Rannemu mężczyźnie udzielili pomocy medycznej i wezwali na miejsce pogotowie.

Na miejscu śledczy, pod nadzorem prokuratora, ustalali dokładny przebieg zdarzenia. Zabezpieczono siekiery, przesłuchano świadków oraz wykonano oględziny. Wstępnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako czynna napaść na funkcjonariuszy Policji, za co grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 10 lat.

info/foto: KWP w Gdańsku