10:12
2 Grudzień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Słodycze samopomocy

Zamieszczono dnia śr., 2020-04-01 14:21

Społecznie trudna sytuacja, spowodowana pandemią koronawirusa, uruchomiła sprawę najcenniejszą – ogromne pokłady bezinteresownej pomocy i serdecznych gestów, czynionych przez naszych współbliźnich – także tych, którzy sami znaleźli się w trudnej sytuacji.

Pan Marek Moskwa, od urodzenia pruszczanin i do tego mistrz cukierniczy, finalista najbardziej prestiżowych zawodów cukierniczych na świecie (Coupe du Monde de la Pâtisserie), po wybuchu pandemii koronawirusa został z pełnym magazynem komponentów do produkcji słodkości.

- Kiedy klienci korporacyjni odwołali eventy, pomyślałem sobie, że warto by słodyczami wspomóc służby, które najciężej teraz pracują – powiedział Pan Marek Moskwa, firmujący swoje produkty nazwą „Cremo”.

Za pośrednictwem Burmistrza i Starosty, pan Marek skontaktował się z Pogotowiem, Policją i Strażą Pożarną i dostarczył im słodkości.

Chcesz wspomóc służby? Zaoferować pomoc w dostarczaniu zakupów osobom, które tego potrzebują, a które zgłosiły akces w tej sprawie do MOPS, masz inny pomysł na to, jak chcesz włączyć się w walkę z koronawirusem? Pisz na maila: sekretarz@pruszcz-gdanski. 

info/foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański