11:05
27 maj 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cztery zakażenia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku

Zamieszczono dnia pon., 2020-04-06 07:20

Aktualizacja, 06.04.2020

Łącznie na Covid19 w Urzędzie Marszałkowskim choruje 7 pracowników łącznie z Marszałkiem Strukiem. 

 

U czwartego pracownika Urzędu Marszałkowskiego(poza marszałkiem Strukiem), testy potwierdziły zakażenie koronawirusem.

 

Obecnie trwa ustalanie listy osób będących w kontakcie z tym pracownikiem, na tej podstawie Sanepid podejmie decyzję o dalszych działaniach – w tym o konieczności poszerzenia grona osób objętych kwarantanną. Dotychczas kwarantanną objętych zostało 70 pracowników UMWP.

 

Wciąż trwa pobieranie materiałów do testów na obecność koronawirusa od urzędników objętych kwarantanną. Wymazy pobrano już od ponad połowy urzędników. Dotychczasowe wyniki badań: 1 test z wynikiem pozytywnym (osoba wspomniana powyżej), 13 testów z wynikiem negatywnym.

 

Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. 70 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 100 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

 

mp