07:09
27 Wrzesień 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ukradli kratki od studzienek kanalizacyjnych. Zostali zatrzymani

Zamieszczono dnia pon., 2020-04-06 14:40

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w ostatnim czasie ukradli kilkadziesiąt kratek od studzienek kanalizacyjnych. Mundurowi odzyskali skradzione elementy infrastruktury i sprawdzają podobne zdarzenia z rejonu naszego województwa. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 

Pod koniec marca do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło zawiadomienie o kradzieży studzienek kanalizacyjnych, do których doszło w kilku miejscowości z terenu powiatu. Policjanci zaczęli pracować nad tą sprawą i niemalże od razu pojawiły się pierwsze efekty tych działań.

W nocy z 3 na 4 kwietnie mundurowi z Wydziału Prewencji podczas służby zauważyli podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Podjęli kontrolę i w ich samochodzie znaleźli narzędzia, mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu a trzech mężczyzn w wieku 17, 23, i 38 lat przewieziono do aresztu.

Równolegle funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z pruszczańskiej komendy pracowali nad tą sprawą. Efektem ich działań było kolejne zatrzymanie. Policjanci zlokalizowali też skradzione mienie i odzyskali je.

Wartość studzienek to około pięćdziesiąt tysięcy złotych. Czterech zatrzymanych mężczyzn usłyszało już zarzuty kradzieży.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z podobnymi tego typu kradzieżami  z naszego regionu. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

/KPP w Pruszczu Gdańska/