18:07
3 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Ukradł elementy instalacji hydraulicznej a w domu przechowywał amunicję. Grozi mu do 8 lat

Zamieszczono dnia ndz., 2020-05-17 09:02

Policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli amunicję. 32-latek wcześniej ukradł w sklepie z artykułami budowlanymi towar za kilkaset zł. Policjanci odzyskali ukradzione rzeczy, a znalezioną amunicję przekazali biegłemu. 32-latek usłyszał zarzut kradzieży i posiadania bez wymaganego pozwolenia amunicji. Prokurator zastosował wobec niego dozór. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

We 12 maja policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z gdańskich marketów budowlanych. Funkcjonariusze w wyniku interwencji w sklepie zatrzymali 32-latka, który ukradł elementy instalacji hydraulicznej o wartości kilkuset złotych. Ukradziony towar wrócił na sklepowe półki, a złodziej trafił do policyjnej celi. 

 

W związku z prowadzoną sprawą kryminalni przeszukali mieszkanie 32- latka i tam w jednym z pokoi znaleźli amunicję, którą przekazali do dalszych badań biegłemu sądowemu z zakresu balistyki.
Wczoraj 32-latek został doprowadzony do prokuratury. Po zapoznaniu się z opinią biegłego i materiałem zebranym przez policjantów prokurator ogłosił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut kradzieży oraz posiadania amunicji bez wymaganego pozwolenia. Za to przestępstwo grozi 8 lat pozbawienia wolności. 32-latek został objęty policyjnym dozorem.

info/foto: KWP w Gdańsku