15:01
21 styczeń 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ukradli portfel z kartami bankowymi i gotówką – zostali zatrzymani przez policjantów

Zamieszczono dnia śr., 2020-07-01 12:45

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy płacili skradzioną razem z portfelem gotówką i kartą bankową. Mundurowi zabezpieczyli zakupione przez nich towary o wartości ponad czterystu złotych. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

W niedzielne popołudnie do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłosiła się kobieta, której tego samego popołudnia ukradziono portfel z dokumentami, gotówką i kartami bankowymi. Policjanci niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Niemalże w tym samym czasie uzyskali informacje, że w jednym ze sklepów na terenie Pruszcza mogło dojść do użycia kart bankowych zgłaszającej.

Policjanci dzielnicowi, którzy dostali informację od dyżurnego natychmiast udali się w ten rejon miasta. Wykorzystując swoją wiedzę, ustalili, w którym sklepie mogło dojść do użycia skradzionych środków płatniczych i kart.
Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 40-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę, którzy zdążyli już wydać ponad czterysta złotych, używając do tego nielegalnie posiadanych kart płatniczych oraz gotówki. Oboje zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a towar, który zakupili, został zabezpieczony przez policjantów.

Poszkodowana odzyskała już portfel wraz z dokumentami i kartami płatniczymi.

Po zebraniu przez policjantów całości materiału dowodowego zatrzymani zostali przesłuchani przez śledczych i usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: Policja Pruszcz Gdański