04:08
5 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży biżuterii

Zamieszczono dnia śr., 2020-07-08 19:47

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy ukradli biżuterię z jednego z mieszkań na terenie miasta. Oboje usłyszeli już zarzuty – kobieta kradzieży, a mężczyzna paserstwa. 40-latek działał w warunkach recydywy. Za paserstwo w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia, natomiast za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Na początku tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że ktoś ukradł z jego mieszkania biżuterię.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że do zdarzenia mogło dojść, w czasie gdy wpuścił do lokalu nieznanych mu kobietę i mężczyznę, którzy poprosili go o możliwość skorzystania z toalety.

Kryminalni pracując nad tą sprawą, określili krąg osób podejrzewanych i już tego samego dnia w godzinach wieczornych zatrzymali 39-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę, którzy noc spędzili w policyjnym areszcie.

Stróże prawa odzyskali skradzioną biżuterię i gromadzili dalej materiał do tej sprawy. Mundurowi ustalili także, że 40-latek może mieć związek z inną sprawą - sprzedaży kradzionego roweru z rejonu powiatu gdańskiego. Policjanci odzyskali wspomniany rower, który zostanie niebawem przekazany właścicielowi.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 39-latce zarzutu kradzieży. Mężczyzna natomiast usłyszał dwa zarzuty paserstwa. 40-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy.

 

Za paserstwo w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia, natomiast za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim