00:12
4 Grudzień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Rząd zamyka cmentarze

Zamieszczono dnia sob., 2020-10-31 09:45

Zgaodnie z rozporądzeniem premiera Mateusza Morawieckiego cmentarze od dnia 3 października do 2 listopada włącznie pozostaną zamknięte. 

W trudnej sytuacji zostali postawieni sprzedawcy kwiatów oraz zniczy. Przyłączamy się do apelu, żeby kupować chryzantemu jak co roku, przetrzymać w domach kilka dni i postawić je na grobach gdy zakaz przestanie obowiązywać. 

Z pomocną dłonią do handlarzy przyszedł prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który zwolnił kupców z opłat handlowych za dzierżawę placu. 

Burmistrz Chełma w województwie lubelski ogłosił skup innterwencyjny kwiatów - którymi ma zostać ozdobione miasto oraz zniczy, które zapłoną na każdym grobie na komunalnym cmentarzu zapalone przez pracowników spółek komunalnych.

Wiceprezydent Sopotu poinformował na swom koncie w mediach społecznościowych o działaniach miasta wobec sprzedawców:

- Zarząd Dróg i Zieleni zakupi kwiaty od sopockich przedsiębiorców i posadzi je w przestrzeni publicznej m.in. na rondach. Dla przedsiębiorców, którzy nie mogli prowadzić działalności zostanie anulowana opłata za zajęcie pasa drogowego. Dodatkowo zaproponowaliśmy inne miejsca w przestrzeni publiczne (plac kuracyjny przy molo) do sprzedaży kwiatów ale przedsiębiorcy postanowili pozostać przy cmentarzu na ul. Malczewskiego - napisał Marcn Skwierawski.  

 

red.

foto/domenapubliczna