01:05
10 maj 2021
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Volvo XC60 - elegancki SUV dla każdego?

Zamieszczono dnia ndz., 2021-04-11 13:12

Volvo XC60 w wersji B4 – Diesel z układem hybrydowym – cóż można powiedzieć o tym aucie?

Design klasyczny dla współczesnej generacji samochodów Volvo – bardzo ostrożny, elegancki i majestatyczny. Wysmakowane wnętrze stanowiące spójną całość a do tego charakterystyczne multimedia, w których wszystko zrobiono „inaczej”, co wcale nie znaczy gorzej. Jeżeli ktoś zna tę filozofię, natychmiast poczuje się jak w domu.

Auto bez wątpienia jest luksusowe i wygodne – ogromny SUV, z dużą ilością miejsca w środku i w bagażniku oraz wszystkimi niezbędnymi systemami na pokładzie – to wszyscy wiemy – do tego Volvo zdążyło nas już przyzwyczaić. Co zatem należy wiedzieć decydując się na zakup tego auta?To zdecydowanie jest samochód dla każdego – idealnie nadaje się by dojechać do pracy czy na wieczorny wypad do teatru, ale w tej wersji wnętrza już mniej do zabrania rodziny z psem na wypad do lasu. Oczywiście mowa tutaj o jasnej ekologicznej skórze i detalach z innych materiałów, które mogą być trudne do utrzymania w czystości podczas codziennego użytkowania.

Jak jeździ? Dynamicznie i komfortowo – zachowuje się niczym ogromny poduszkowiec – co wpływa na odczuwanie auta w zakrętach i manewrowanie. Auto zauważalnie przechyla się na zakrętach, a długa maska i zderzaki wysunięte za przednią oś powodują, że trzeba uważnie manewrować pomiędzy wysepkami i słupkami podczas miejskiej jazdy. Podczas parkowania pomaga nam kamera panoramiczna… Mimo wszystko, również w trasie auto jest spokojne, komfortowe i rewelacyjnie resoruje… Dopóki nie włączymy trybu sportowego. Wtedy auto staje się zwarte, zdecydowanie szybciej i agresywniej reaguje na polecenia kierowcy, a napęd na 4 koła pozwala nam szybko odepchnąć się z miejsca.

Gama silnikowa? Wersje hybrydowe i miękkie hybrydy - oparte o 2 litrowego diesla, lub 2 litrową benzynę - każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując – jeżeli szukasz dużego, wygodnego SUVa, i jednocześnie nie prowadzisz aktywnego „brudnego” stylu życia – ten samochód jest dla Ciebie. Auto startuje w cenniku od niespełna 185 tysięcy złotych.

red. Mikołaj Stolarski

 

 

Dodaj komentarz