18:01
21 styczeń 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Relacja z imprezy: AMERICAN AUTO SHOW 2014

Zamieszczono dnia wt., 2014-07-22 14:44

PÓŁNOCNA.TV: W niedzielne południe, w zabytkowej Kuźni Wodnej pojawiły się amerykańskie maszyny. Wśród przedstawicieli tej nacji zawitały takie sławy jak różne generacje Fordów Mustangów, Chevrolet Corvette, Chevrolety Camaro czy Caprice – najstarszym pojazdem był Apache z lat 50-tych. Mamy więcej faktów z tej imprezy. Autem, z największym silnikiem był Lincoln Continental (Givenchy i Town Car) o pojemności 7,5-litra. Najdłuższym pojazdem zlotu był Ford F250. W silnik o najmniejszej pojemności (2,2) wyposażony był Chevrolet Cavalier.

MOTORHOUSE z Chwaszczyna, zaprezentował różnorodną kolekcje amerykańskich motocykli, m.in te słynnej firmy – Redneck. To znana amerykańska filia, której motocykle trafiały między innymi do największych gwiazd Hollywood, gdyż charakteryzowały się niepowtarzalnością każdego wykonanego na specjalne zamówienie projektu. Redneck Rocket cechują mocno indywidualne wykonanie - z potężnym silnikiem S&S jako repliki silnika Panhead oraz pojemności 2000 cm3, który rzuca wyzwanie za każdym razem, gdy się go odpali. W pełni ręczna robota - od ramy po rzeźbione skóry. Motocykl w 2004 r. zajął pierwsze miejsce na wystawie motocykli typu Custom w Miami.

Ideą pokazu były prezentacje potencjału kolekcjonerskiego miłośników motoryzacji Amerykańskiej z Trójmiasta i Pomorza - w ramach imprezy zaprezentowano prawdziwy duch i styl motoryzacji. Gościem specjalnym pokazu był Maciej Zientarski, który otworzył wystawę fotograficzną pt. Moja Pasja.

Bartłomiej Chruściński

Zdj. Przemysław Czapiewski