To kawał historii Auto Plus kupiła grupa GEZET

0
868

Auto Plus, firma, która od początku przemiany ustrojowej reprezentowała na trójmiejskim rynku Fiata, Alfę Romeo a do tego Lancię i potem Jeepa, od początku kwietnia oficjalnie należy do Grupy Gezet z Ziemi Lubuskiej, która nabyła blisko 90 proc. udziałów w spółce.
O sprzedaży firmy Auto Plus mówiło się od dawna. Przez wiele miesięcy krążyły pogłoski, że wejdzie w skład Grupy Zdunek. Nabywcą okazał się jednak dealer, który działa już w czterech miastach: Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Szczecinie i Gdańsku. Poza autoryzacjami Fiata, Alfy Romeo i Jeepa posiada w swoim portfolio następujące marki: Abarth, Ford, Honda (w tym także motocykle), Hyundai, Kia, Mitsubishi, Opel i Suzuki. Grupa Gezet to kolejny duży gracz, notowany na liście TOP50, tym razem na 33. miejscu. Obserwujemy zatem ciąg dalszy konsolidacji rynku.

Warto na koniec przypomnieć, że wywodząca się z dawnego Polmozbytu, firma Auto Plus, działająca pierwotnie na Alei Generała Hallera, od września 2017 roku przeniosła się do nowego obiektu przy ul. Potokowej w Gdańsku.
(Red.) Bartosz Gondek fot: Grupa GEZET

Auto Plus z Gdańska stał się oficjalne od kwietnia częścią dużej grupy dealerskiej GEZET

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj