piątek, 22 września, 2023

Cedry Wielkie: Czy skrzyżowanie w Trutnowach zostanie przebudowane?

foto/www.cedrywielkie.pl

12 lutego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna, Marian Cichon – wicestarosta gdański i wójt Janusz Goliński. Samorządowcy spotkali się w Trutnowach.

Głównym i jedynym tematem spotkania było oczywiście niebezpieczne skrzyżowanie w Trutnowach.

– Mam nadzieję, że jesteśmy krok bliżej inwestycji, która spowoduje, że feralne skrzyżowanie stanie się bardziej bezpieczne. Jak już wielokrotnie mówiłem, nie jesteśmy zarządcą drogi, ale chcemy wspomóc działania, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu – mówi Janusz Goliński.

Pomoc finansową deklaruje też samorząd powiatu gdańskiego.

– W tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy 100 tysięcy złotych, które mają być przeznaczone na inwestycję w Trutnowach. Szacujemy, że nie będzie to kosztowne przedsięwzięcie i liczmy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich weźmie pod uwagę przebudowę tego skrzyżowania – dodaje Marian Cichon.

Według szacunków Mariana Cichona cała inwestycja, łącznie z przygotowaniem projektu, kosztować może ok. 400 tysięcy złotych.

– Temat nie jest wcale taki prosty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy rozważyć wszelkie argumenty – mówi Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

info/foto/www.cedry-wielkie.pl

Zobacz również: