sobota, 30 września, 2023

Gdańsk: Do porodu na sygnale

KWP w Gdańsku

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze wykonali pilotaż taksówki, która wiozła do szpitala rodzącą kobietę. Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili bezpieczną eskortę do placówki medycznej, gdzie 39-latka z Gdańska trafiła pod opiekę specjalistów.

Po godzinie 09:00 na ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku patrol drogówki, zatrzymał do kontroli kierowcę taksówki, którzy przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierujący taksówką oświadczył policjantom, że złamał przepisy, ponieważ do szpitala wiezie kobietę, która zaraz urodzi i jest w ostatniej fazie porodu.

Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o udzieleniu pomocy mężczyźnie, w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala. Policjanci poinformowali dyżurnego gdańskiej komendy o nietypowej inwencji, a następnie włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i już po kilku minutach bezpiecznie dotarli do pobliskiego szpitala. Tam funkcjonariusze przekazali kobietę pod opiekę służbom medycznym.

Zobacz również: