niedziela, 3 marca, 2024

Kolbudy: Umowa z wykonawcą drugiego etapu budowy basenu podpisana

Z początkiem roku 2021 rozpocznie się realizacja drugiego etapu budowy krytej pływalni w Kolbudach. W Urzędzie Gminy Kolbudy podpisano umowę z wykonawcą. Prace zrealizuje konsorcjum firm Biuro Obsługi Budownictwa Paweł Biełuś oraz Media Technik z Kołobrzegu. Do ogłoszonego przez spółkę „Reknica” przetargu przystąpiły trzy podmioty. Wyłoniona, najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 9,5 miliona złotych brutto. Podpis na umowie, w imieniu zleceniodawcy, złożyła prezes zarządu gminnej spółki Małgorzata Janca-Socha.

– Podpisanie umowy z wykonawcą drugiego i zarazem ostatniego etapu inwestycji to z pewnością dobra wiadomość dla naszych mieszkańców – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Zapowiadałem, że basen zostanie oddany do użytku jesienią 2021 roku i deklarację tę podtrzymuję. Wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy na realizację zadania.

Firma BOB Paweł Biełuś, która wchodzi w skład zwycięskiego konsorcjum realizowała również pierwszy etap budowy basenu. Jak informuje szef firmy budowlańcy pojawią się na placu budowy w ciągu kilku dni od podpisania umowy.

Zakres prac drugiego etapu inwestycji, oprócz robót budowlano-wykończeniowych oraz instalacyjnych, obejmuje również prace związane z montażem specjalistycznej technologii basenowej. Zarówno Paweł Biełuś, jak i prezes Reknicy nie kryją, że będzie ona najistotniejszym elementem drugiego etapu budowy.

– Firma, która odpowiadała będzie za tę część inwestycji niedawno ukończyła budowę pływalni w Kielnie – mówi Paweł Biełuś. – Ma w tej dziedzinie duże doświadczenie i rekomendacje. Miało to dla nas istotne znaczenie przy wyborze partnera, z którym przystąpiliśmy do przetargu.

Jak dodaje prezes spółki „Reknica” od jakości wykonania urządzeń hydrotechnicznych zależało będzie funkcjonowanie basenu.

– To niejako serce pływalni – mówi Małgorzata Janca-Socha. – Wysoka jakość gwarantowała będzie ciągłość pracy. Mam nadzieję, że basen funkcjonował będzie bez przerw wymuszonych awariami.

Zgodnie z projektem – na poziomie zero – zlokalizowana zostanie część techniczna, w której umieszczona będzie cała technologia związana z basenem, a także niezbędne instalacje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania obiektu. Część przylegających do tej strefy pomieszczeń przeznaczona zostanie na funkcje sportowo-rekreacyjne.

Główna strefa basenu umiejscowiona będzie na poziomie pierwszym. Znajdzie się tam hala pływalni z sześciotorowym basenem sportowym o wymiarach 25×12,50 m, głębokości od 1,2 do 1,8 m, a także basen rekreacyjny o zróżnicowanych głębokościach od 80 cm do 110 cm. Obok basenu rekreacyjnego zlokalizowana będzie wanna spa oraz sauny. W obiekcie wygospodarowano również powierzchnię, w której znajdować się może m.in. kawiarnia. Planowane są również dodatkowe atrakcje dla najmłodszych w mniejszej niecce.

– Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od dawna – mówi pan Tadeusz, od wielu lat związany z Kolbudami. – Mówiono o niej od kilku dekad. Gdy po raz pierwszy pojawił się temat budowy basenu nie przypuszczałem, że skorzystają z niego dopiero moje wnuki. Moje dzieci uczęszczały wówczas do podstawówki. Teraz chyba nic już jednak nie stoi na przeszkodzie, aby za kilka miesięcy lokalna społeczność mogła przekroczyć próg nowej pływalni.

Przypomnijmy, że w imieniu Gminy Kolbudy drugi etap inwestycji realizuje spółka „Reknica”.

Szacuje się, że całkowity koszt inwestycji wyniesie około 17,5 mln złotych.

Zobacz również: