środa, 19 czerwca, 2024

Licytuj i wspomóż WOŚP. Hity gdyńskich aukcji

foto/Miasto Gdynia

Pióro wieczne z podpisem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, zwiedzanie Parlamentu Europejskiego z Robertem Biedroniem, rejs legendarnym jachtem „Copernicus”, kolacja z Magdą Gessler lub Januszem Palikotem czy wyjątkowa wycieczka po Bibliotece Gdynia. To tylko niektóre z propozycji, które można wywalczyć w internetowych licytacjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29. finał tej szczytnej, charytatywnej akcji już za kilka dni – w niedzielę, 31 stycznia. Prezentujemy hity gdyńskich aukcji.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż-tuż. Do corocznego, dobroczynnego grania pozostało 6 dni. Cel zbiórki jak zawsze jest szczytny. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego i leczenie chorób gardła, nosa, uszu i krtani u dzieci. Fundacja chce pozyskać najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju badań, przede wszystkim w dziedzinach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W tym roku wielkie granie odbywa się w zmienionej formule. Priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników akcji, dlatego orkiestrowe wydarzenia przenoszą się głównie do sieci. Do akcji tradycyjnie włączyła się również Gdynia. Wiele zbiórek i aukcji, które prowadzą działające w mieście sztaby i instytucje, już trwa. Licytacje odbywają się w serwisie Allegro.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku już po raz 29. Nie ominie również Gdyni. Nasze miasto zawsze aktywnie i chętnie włącza się w tę szczytną akcję. Gdynianie co roku przy tej okazji okazują wielkie serca. Tym razem nie odbędą się licytacje na żywo, które zawsze prowadziliśmy w Centrum Handlowym Riviera i w Teatrze Miejskim w Gdyni. W tym roku, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Państwa, te działania przeniosły się do sieci. Gdyńskie sztaby i instytucje oferują wiele ciekawych przedmiotów i atrakcji. Można je wylicytować na internetowych aukcjach. Zachęcam do zapoznania się z przygotowanymi propozycjami i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą Państwo m.in. pióro z moim podpisem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Red.

Zobacz również: