sobota, 30 września, 2023

Nadia Cysza – sukces Żuławianki w młodzieżowym unihokeju

foto/nadesłane

Nadia Cysza, reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Motława” działającego przy Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie, brązową medalistką Fllorball Prague Games – największego światowego turnieju unihokejowego dla młodzieży!

Podczas kilkudniowych zmagań w czeskiej Pradze zawodniczka z Żuław osiągnęła swój życiowy unihokejowy sukces. Pod okiem Anny Borkowskiej i Katarzyny Pawłowskiej (Reprezentantek Polski w unihokeju!) wystąpiła w każdym meczu swojej drużyny, notując asystę i tym samym zapisując się w protokole światowego turnieju.

– Jesteśmy niezwykle dumni z naszej utalentowanej zawodniczki. Sekcja unihokeja w UKS „Motława” działa dopiero pół roku, a Nadia zdążyła już dostać się do Kadry Pomorza – mówi trener UKS Krzysztof Zyszczak. – Serdecznie dziękuję trenerom Pawłowi i Piotrowi Ludwichowskim, którzy prowadzą reprezentację naszego województwa, ponieważ to dzięki nim możliwy był ten wyjazd. Cała nasza drużyna po raz kolejny dostaje ogromny impuls i motywację do dalszych treningów. Przykład sukcesów Nadii pokazuje, że wszystko jest możliwe! 

info/nadesłane

Zobacz również: