poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Od marca po Alejach Grunwaldzkiej i Zwycięstwa pojedziemy 50km/h

foto. wikipedia

By podnieść poziom bezpieczeństwa na głównej arterii miasta, władze Gdańska zdecydowały o wdrożeniu projektu ustanawiającego dopuszczalną prędkość 50 km/h na całej długości al. Zwycięstwa i al. Grunwaldzkiej w obu kierunkach. Projekt posiada niezbędne uzgodnienia, w tym opinię policji. Zmiany wejdą w życie w marcu tego roku, a ich widocznym przejawem będzie demontaż znaków zakazu z „70” i „50” na całej długości obu ulic.

Ograniczenie prędkości na al. Zwycięstwa i Grunwaldzkiej to również odpowiedź na zmiany legislacyjne i będącą na ostatniej prostej nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przypomnijmy, że jedna z uchwalonych przez Sejm zmian (nowelizacja ustawy czeka jeszcze na podpis Prezydenta RP) wprowadza jednolitą prędkość 50 km/h w obszarze zabudowanym przez całą dobę (obecnie w godzinach 23:00 – 5:00 ta prędkość to 60 km/h).

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni jednocześnie uspokaja kierowców: zachowana zostanie koordynacja sygnalizacji świetlnej i nie ucierpi przepustowość na obu alejach. 

Zobacz również: