poniedziałek, 28 listopada, 2022

Pociągami po Gdańsku bez ograniczeń

foto/ domena publiczna

W marcu 2020 r. samorząd województwa pomorskiego i władze Gdańska zawarły porozumienie, dzięki któremu posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca, posiadający bilet okresowy ZTM, mogą korzystać z pociągów Polregio i SKM. Porozumienie będzie obowiązywać przez kolejny rok.Wzajemne honorowanie biletów to znaczące ułatwienie dla mieszkańców w codziennych podróżach do pracy czy nauki.

Razem dla pasażerów

Pierwsze porozumienie o wzajemnym honorowaniu biletów samorząd województwa pomorskiego i miasto Gdańsk zostało podpisane 25 marca 2020 r. Znacząco ułatwiło to podróżowanie po Gdańsku. Pierwotnie zakładano, że porozumienie będzie obowiązywać do końca 2020 r. Okazało się jednak, że oferta była strzałem w dziesiątkę i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Została więc podjęta decyzja o przedłużeniu obowiązywania porozumienia na kolejny rok.

Jak to działa?

Korzystanie z biletu jest bardzo proste. Wystarczy mieć imienny bilet okresowy ZTM w Gdańsku, zintegrowany ze spersonalizowaną Gdańską Kartą Mieszkańca. Co ważne, karta mieszkańca może być zarówno w wersji plastikowej, jak i elektronicznej. W pociągach bilety będą ważne na terenie pomiędzy stacjami: Gdańsk Lipce, Gdańsk Żabianka i Gdańsk Osowa.

info/www.pomorskie.eu

Zobacz również: