wtorek, 16 lipca, 2024

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kolbudach

Już w niedzielę, 30 stycznia, 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do grania z ekipą Jurka Owsiaka – jak co roku – przystępuje oczywiście Gmina Kolbudy. Tegoroczna formuła „orkiestrowego” grania różnić się będzie nieco od dotychczasowych. Z uwagi na sytuację epidemiczną większość zaplanowanych wydarzeń odbywać się będzie na świeżym powietrzu. Oprócz sztabu WOŚP Urzędu Gminy Kolbudy liczne atrakcje dla mieszkańców przygotowują również poszczególne sołectwa.

Co czeka mieszkańców?

Podczas tegorocznej kwesty będziemy wspólnie: morsować, „zasuwać” dookoła Bursztynowej Góry, przeprowadzimy trening zumby przed budynkiem Urzędu Gminy Kolbudy, a także wyślemy tradycyjne Światełko do nieba. W programie gminnego finału WOŚP znajdziecie biegi, marsze z kijkami, kiermasz i spotkanie ze strażakami. Będą też występy artystyczne.

Program Finału:

  • 10:30 – KOLBUDY – Morsowanie na Kąpielisku Gminnym w Kolbudach, ul. Adama Ważnego 3
  • 11:00 – 13.00 – BUSZKOWY – Kiermasz dla Mieszkańców, biuro spółdzielni mieszkaniowej, ul. Dolna 32 A
  • 12:00 – 14.00  LUBLEWO GDAŃSKIE, Spotkanie Mieszkańców w Remizie OSP, ul. Strażacka 2
  • 12:00 – 14.00 – BĄKOWO i BIELKOWO, „Zasuwaj” wokół Bursztynowej Góry, akcja sportowa ul. Otomińska 6, plac rekreacyjny przy świetlicy w Bąkowie
  • 13:00 – 14.00 – LISEWIEC, Marsz z kijkami, ul. Parkowa 1, świetlica wiejska
  • 17:00 – 19.00 – Urząd Gminy KOLBUDY, ul. Staromłyńska 1, plac przed Urzędem Gminy Kolbudy:

– 17.00 – 18.10 – Fireshow
– 18.20 – 18.50 – Występ Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kolbudach
– 19.00 – Światełko do nieba

Nie zabraknie oczywiście wolontariuszy z puszkami, którzy kwestować będą głównie w pobliżu kościołów, przed i po zakończeniu nabożeństw. Zachęcamy również do korzystania z eSkarbonek. Przelewy na konto WOŚP robić można za pośrednictwem skarbonki gminnego sztabu.

Kolbudzka eSKARBONKA: https://eskarbonka.wosp.org.pl/2yqxzz

Zapraszamy również do naszych licytacji w serwisie Allegro. W ofercie znajdziecie m.in.: okolicznościowe koszulki, gminne gadżety, słodkości przygotowane przez mieszkańców i lokalne firmy, ale także wyjątkowe ozdoby wykonane przez naszą społeczność. Proponujemy także bilety na ciekawe wydarzenia artystyczne, płyty, książki czy vouchery do sauny lub na zajęcia z trenerem personalnym.

Kolbudzkie licytacje:  https://allegro.pl/uzytkownik/i-won

Tym razem „Orkiestra” zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce.

Podczas ubiegłorocznego 29 finału sztab Urzędu Gminy Kolbudy z wspaniałymi wolontariuszami zebrał ponad 40 tysięcy złotych. Czy uda się pobić ten rekord?

Zobacz również: