sobota, 30 września, 2023

30 kwietnia rusza sezon na przystani w Kolbudach

Foto. UG Kolbudy

30 kwietnia będzie pierwszym dniem funkcjonowania Gminnej Przystani Żeglarskiej. Wypożyczalnia do 25 czerwca czynna będzie jedynie w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00. Gdy rozpocznie się sezon kąpielowy, do końca sierpnia, z pływającego sprzętu korzystać będzie można codziennie. We wrześniu przystań ponownie funkcjonowała będzie w systemie weekendowym.

Sezon wakacyjny, ku uciesze wszystkich, zbliża się wielkimi krokami. Trwają też zaawansowane przygotowania do inauguracji działalności Gminnej Przystani Żeglarskiej oraz Gminnego Kąpieliska.

Na teren wypożyczalni zwożony jest już sprzęt pływający, który zimę spędził w hangarach, gdzie poddawany był bieżącym naprawom i konserwacji.

Przystań zainauguruje działalność w sobotę 30 kwietnia i będzie czynna przez długi majowy weekend, do wtorku 3 maja. Od tego momentu rozpocznie się weekendowy cykl pracy wypożyczalni. Jak informuje Referat Kultury, Sportu i Programów Społecznych ceny za korzystanie z łódek, rowerków, żaglówek, desek czy kajaków utrzymane będą na dotychczasowym poziomie.

Chociaż do lata pozostało trochę czasu przygotowania do sezonu dotyczą nie tylko samej przystani. Osoby odwiedzające Gminne Kąpielisko ucieszy zapewne fakt, że teren plaży poddany zostanie modernizacji. Dosypany zostanie świeży piasek oraz uzupełnione zostaną fragmenty geowłókniny. Przed sezonem kąpielowym, który rozpocznie się 25 czerwca akwen przeznaczony do kąpieli sprawdzony zostanie przez nurka.

Remont przejdzie również boisko na terenie Gminnej Przystani Żeglarskiej, które zostanie wydłużone. Planowany jest drenaż fragmentów, w których gromadziła się woda. Dosypany zostanie świeży piasek oraz pojawią się nowe piłkochwyty. Na terenach przy jeziorze planowane jest również dosianie nowej trawy.

Jest również szansa na to, że na terenie przystani pojawią się nowe elementy wyposażenia, które posłużą kibicom dyscyplin rozgrywanych na piaskowym boisku, ale także zwolennikom słonecznych kąpieli.

Zobacz również: