środa, 24 kwietnia, 2024

Bryza SP Kowale podsumowuje sezon.

foto/UG Kolbudy

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów, ale również dla sportowców występujących w rozgrywkach ligowych. Gdy zawodnicy udają się na zasłużony wypoczynek kadra szkoleniowa dokonuje analiz i podsumowań tego co udało się zrealizować w minionym sezonie. O tym, jak w zakończonych niedawno rozgrywkach radzili sobie koszykarze Bryzy SP Kowale 2007/2008, opowiada trener Piotr Kloska.

Zespół koszykarzy Bryzy roczników 2007/2008 już od siedmiu lat buduje swoją markę na koszykarskich parkietach Pomorza, kraju, a także poza granicami Polski. Regularnie dostarczając kibicom wielu powodów do dumy i radości. Co roku kolejne puchary trafiają do klubowej gabloty trofeów. Również w tym roku do kolekcji medali Mistrzostw Pomorza dołączył ten najcenniejszy.

– Zespół Bryza SP Kowale w kategorii U15M  kolejny raz zdobył Mistrzostwo Pomorza – informuje trener Piotr Kloska. – Spowodowało to automatyczny awans do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski U15M w Przemyślu, który wygraliśmy i awansowaliśmy do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski U15 M w Zielonej Górze. Jak ostatecznie się okazało w grupie mieliśmy jednak zespoły Mistrza Polski – WKK Wrocław, a także brązowego medalistę, gospodarza turnieju, Zastal Zieloną Górę. Poprzeczka została więc zawieszona niezwykle wysoko i mimo bardzo dobrej postawy nie udało się powtórzyć wyniku z ubiegłego sezonu.

Przypomnijmy, że podopieczni Piotra Kloski przed rokiem zwyciężyli w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski, które rozegrano w Radomiu.

W tym roku koszykarze reprezentujący Gminę Kolbudy krajowy turniej zakończyli ostatecznie na szóstej pozycji. Wyróżnionym zawodnikiem, królem strzelców został nasz reprezentant Filip Tymański.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego sukcesu, także Gminie Kolbudy, którą godnie reprezentowaliśmy na drugim końcu Polski – mówi trener naszej drużyny.

Bez wątpienia godny odnotowania jest fakt, że Piotr Kolska przez siedem lat pracy z zespołem wyszkolił siedmiu zawodników, którzy zasilili kadrę Pomorza. Pochwalić się może także czterema wychowankami zakwalifikowanymi do szkolenia centralnego.

Skład zespołu, który wywalczył w tym sezonie tytuł Mistrza Pomorza U15M  oraz VI miejsce Mistrzostw Polski U15M: Bartłomiej Piwowarczyk, Klaudiusz Kloska, Karol Kloska, Tomasz Filipek, Michał Janczewski, Maciej Jeżewski, Jakub Zdanowicz, Jacek Nosek, Dorian Sienkiewicz, Filip Tymański, Filip Łącz, Jacek Jaworowski, Damian Szałucki, Piotr Jankowiak.