sobota, 30 września, 2023

Doraźny Punkt Szczepień stanie w Kolbudach

foto. www.kolbudy.pl

W sobotę 24 lipca br. przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach uruchomiony zostanie Doraźny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19. To wspólna inicjatywa Urzędu Gminy Kolbudy oraz Medi-Medic Centrum Medyczne w Kolbudach. Mieszkańcy będą mieli możliwość przyjęcia preparatu Johnson & Johnson oraz Pfizer. Dodajmy, że sobota 24 lipca będzie drugim dniem tzw. „Letniego grania”, podczas którego na naszej scenie nad jeziorem wystąpią „Sławomir” oraz „CZADOMAN”.

Doraźny Punkt Szczepień zorganizowany będzie na terenie przystani wodnej w dniu 24 lipca 2021 w godzinach od 10.00 do 14.00. W przypadku dużego zainteresowania szczepieniami godziny pracy punktu medycznego mogą ulec wydłużeniu.

W Doraźnym Punkcie Szczepień będzie można zaszczepić się szczepionką Johnson & Johnson oraz Pfizer – pierwsze dawki.

Szczepionka Johnson & Johnson jest szczepionką jednodawkową. Szczepionką Johnson & Johnson mogą być szczepione osoby od 18 roku życia. Od razu po szczepieniu pacjent otrzymuje stosowny certyfikat.

Szczepionka Pfizer jest szczepionką dwudawkową. Szczepionką Pfizer mogą być szczepione dzieci od 12. roku życia (w przypadku osób małoletnich obowiązkowa jest obecność opiekuna prawnego) i dorośli. Po przyjęciu preparatu wyznaczony zostaje termin drugiej dawki.

Wirusolodzy i lekarze alarmują, że po okresie znacznych spadków liczby zachorowań na COVID-19 już jesienią możemy spodziewać się kolejnej fali zakażeń. To, jak duża będzie jej skala zależy w dużej mierze od tego ile osób podda się szczepieniom.

Warty podkreślenia jest fakt, że mieszkańcy naszej gminy rozsądnie i odpowiedzialnie podchodzą do tematu szczepień. Według danych Ministerstwa Zdrowia publikowanych regularnie w rządowym serwisie gov.pl Gmina Kolbudy w procentowym ujęciu zaszczepionych mieszkańców plasuje się na pierwszej pozycji w skali powiatu i na siódmej w skali województwa pomorskiego. W pełni zaszczepionych jest już 44,85 proc. mieszkańców. Przynajmniej jedną dawkę preparatu przyjęło natomiast dotychczas 51,78 proc. mieszkańców.

Osoby, które nie poddały się jeszcze szczepieniu, będą miały okazję przyjąć preparat 24 lipca, bez zbędnych formalności i rejestracji.

Zapraszamy serdecznie. Do udziału w wydarzeniach muzycznych towarzyszących „Letniemu graniu” i oczywiście do poddaniu się szczepieniu.

Uruchomienie Doraźnego Punktu Szczepień uzależnione jest jednak od warunków pogodowych. W przypadku wystąpienia ulewnych opadów deszczu lub silnych wiatrów punkt nie będzie funkcjonował.

Zobacz również: