sobota, 2 grudnia, 2023

Gmina Kolbudy z prestiżową nagrodą

foto/UG Kolbudy

Gmina Kolbudy otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Gryf Gospodarczy, którego celem jest promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych oraz prorozwojowych. Kolbudzki samorząd doceniono w kategorii Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom. Uroczystą galę wręczenia nagród zorganizowano w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.

Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa. Podczas uroczystości wręczenia statuetek i wyróżnień nasz samorząd reprezentowali wójt Andrzej Chruścicki i jego zastępczyni Anita Richert – Kaźmierska.

– To ogromne wyróżnienie dla Gminy Kolbudy, choć nie pierwsze w kategoriach dotyczących stwarzania przez nasz samorząd warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Warto odnotować, że udział w konkursie Gryfa Gospodarczego jest bezpłatny. Nagrody nie można więc kupić. Jest przyznawana na podstawie obiektywnej oceny organizacji, które doskonale znają potrzeby przedsiębiorców. Znalezienie się na scenie w tak zacnym gronie to duża satysfakcja i powód do dumy. Przedstawiciele biznesu chcą inwestować w naszym regionie i wysoce cenią warunki jakie im stwarzamy oraz doceniają współpracę z samorządem. W Gminie Kolbudy inwestują poważne, uznane marki. Cieszymy się też, że tak wielu mieszkańców prowadzi własną działalność gospodarczą. Chcemy przy tym, aby rozwój przedsiębiorczości następował w sposób zrównoważony z poszanowaniem warunków naturalnych i krajobrazu naszej pięknej gminy.

Statuetka „Gryfa” w ciągu ponad dwóch dekad stała się jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną przez organizacje gospodarcze reprezentowane w Pomorskiej Radzie Przedsiębiorczości. Partnerem merytorycznym konkursu jest jedna z wiodących na świecie firm doradczych PwC, która przygotowywała rekomendacje dla komisji konkursowej.

W kategorii Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom wyróżnienia przyznawane są samorządom, które:

  • konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze,
  • poprawiają jakość i dostępność usług oferowanych przedsiębiorcom,
  • prowadzą działalność edukacyjną w obszarze przedsiębiorczości.
Zobacz również: