sobota, 30 września, 2023

Gwoździe w gminnym kąpielisku w Kolbudach

foto/www.kolbudy.pl

Sezon letni coraz bliżej. Tymczasem komuś bardzo zależy, aby zniechęcić mieszkańców Kolbud do korzystania z Gminnego Kąpieliska. Plaża i pomost stanowią jedną z większych atrakcji w upalne dni. Jednak od kilku tygodni z dna zbiornika, w okolicach pomostu, wyciągane są gwoździe.

Władze gminy Dokładają wielu starań, aby na bieżąco wydobywać ostre, niebezpieczne elementy. Niestety wciąż wyławiane są nowe, które ciągle są dosypywane. Teren kąpieliska jest obecnie znacznie częściej patrolowany przez Policję i Straż Gminną. Mimo zapisów monitoringu, ujęcie sprawcy nie jest rzeczą łatwą.

Władze gminy apelują do mieszkańców, którzy spacerują w okolicach jeziora, aby zwracali uwagę na teren kąpieliska i przebywające tam osoby. W przypadku zauważenia czegoś podejrzanego prosimy o powiadomienie Straży Gminnej tel. (58) 682 76 66, która pełni dyżury przez 7 dni w tygodniu.

– Nie prosimy o donosy – mówi wójt gminy Andrzej Chruścicki – Apelujemy o pomoc w ujęciu osoby, której działania zagrażają naszemu bezpieczeństwu, a które to działania trudno określić w sposób nadający się do publikacji.

Aktualnie trwa budowa nowego dojścia do przystani i jeziora. Okolice jeziora mają stać się prawdziwą perełką i wizytówką gminy. Niestety jest ktoś, kto próbuje w tym przeszkadzać. Na podstawie monitoringu udało się ustalić sprawcę niedawnego zniszczenia przebieralni przy gminnej plaży. Sprawa została przekazana Policji, która podejmie dalsze czynności.

Zobacz również: